- Štítky blogu
MOJE PRVNÍ KNIHA BYLA O INDIÁNECH
MOJE PRVNÍ KNIHA BYLA O INDIÁNECH
www.facebook.com/reel/1985413682324606?locale=cs_CZ
Svou první knihu jsem napsala v roce 1971
Byla o indiánech,
protože to byla doba, kterou jsem strávila
S Vinnetouem a Old Schatterhandem.
Když hrál Vinnetou – poslední výstřel,
brečela jsem moc, jsem brečela.
Ten díl se natáčel v roce 1965, to mi bylo 5 let
Když jsem napsala svou první knihu bylo mi 11 let.
DOKONČILA JSEM JI TO 10/1971
Potom šel svět dál
Když jsem ukončila gymnázium,
přihlásila jsem se na filozofickou fakultu v Olomouci.
Chtěla jsem být filozofka a psát a psát a psát…..
Zajímala mě psychologie a historie😊))))
Bohužel jsem na studium nastoupit nemohla.
Naši se nedomluvili. Byli rozvedeni.
Taťka platil alimenty mamce a já žila sama v bytě
a i když jsem chodila na gympl,
musela jsem chodit do práce, abych měla na jídlo.
Dělala jsem v Kovoně Karviná
zkoušečku kovových trubek do bytových jader.
Na vysokou jsem nastoupit nemohla. Musela jsem vydělávat.
A tak jsem šla dělat vychovatelku a pak šel život…….
Po sametové revoluci se mi otevřely nové možnosti,
kterých jsem využila.
Moji práci bych za minulého režimu dělat nemohla.
No, a tak šel čas a já se k psaní dostala úplně jinak
a přes úplně jinou oblast.
Život je zvláštní
ŽIVOT JE TO, CO SE NÁM DĚJE,
ZATÍMCO MY
PLÁNUJEME ÚPLNĚ NĚCO JINÉHO.
Když jsem napsala svou první knihu bylo mi 11 let.
BYLO TO 10/1971
A PŘESNĚ ZA 40 LET V ROCE 2011
jsem křtila VEŘEJNĚ SVOU KNIHU
A to už jako spisovatelka, nakladatelka a vydavatelka
Martina Blažena Boháčová,
založila jsem své vlastní nakladatelství a vydavatelství https://www.ezoterface.cz/
UKÁZKA Z MÉ PRVNÍ KNIHY, STÁLE JI MÁM A OBČAS SI V NÍ ČTU.
Představuji si tu dívku, zamilovanou do indiánského chapce…….
Už tehdy jsem asi toužila po tom, aby
LÁSKA DOKÁZALA SPOJOVAT ROZDÍLNÉ SVĚTY……
A touží po tom i dnes
všechny mé knihy najdete zde:
https://www.astrobohacova.cz/KNIZNI-NOVINKY-c12_0_1.htm
